سفر با خیالی راحت به مشهد برای بیماران دیالیزی

مرکز دیالیز امام صادق (ع) مشهد

اما گاه دلایل گوناگون، مانع سفر رفتن شده و فرد نمی تواند از تجربه ها و جاذبه های مکان های دیگر بهره مند شود. شاید بتوان از سفر به مناطق دیدنی و جاذبه های گردشگری شهر های مختلف چشم پوشی کرد، اما سفر های مذهبی و زیارت قبور ائمه را نمی توان به راحتی از دست داد.

یکی از اصلی ترین دلایل محرومیت از سفر، مبتلا بودن فرد به بیماری مانند بیماری های کلیوی است؛ به دلیل اینکه افراد مبتلا به اینگونه بیماری، نیازمند انجام دیالیز به صورت یک روز در میان هستند، سفر رفتن و دور بودن آنها از مراکز دیالیز بسیار خطرناک و مشکل آفرین است.

این در حالیست که اگر این افراد مطلع باشند که مراکز دیالیز در شهر های مختلف وجود دارد و تمامی خدمات به افراد دیالیزی در این مراکز انجام می شود، شاید با خیالی آسوده تر، راهی سفر شوند.

مرکز دیالیز امام صادق (ع) مشهد

شهر مقدس مشهد یکی از مهمترین شهرهای ایران بوده که تمامی مسلمانان جهان تمایل دارند تا به آن سفر کنند؛

درمانگاه آل نبی (ص) یکی از مجهزترین مراکز دیالیز کشور است ،  و کسانی که به این اینگونه بیماری ها دچار هستند، به راحتی بتوانند پای در راه سفر زیارت حضرت رضا (ع) گذاشته و از معنویت این سفر به راحتی بهره مند شوند.

این مجموعه از سال ۱۳۹۳ به عنوان یک مرکز درمانی خیریه، در مشهد آغاز به کار کرده

درمانگاه آل نبی (ص) با بهرگیری از ۳۶ تخت مجهز به دستگاه دیالیز و کادری مجرب و متخصص در سه نوبت کاری، توان ارائه خدمت به ۱۰۸ نفر در روز را دارد .

نقشه درمانگاه

با توجه به فاصله بسیار کم این مرکز تا حرم مطهر رضوی، بخش همودیالیز مجموعه، سالانه پذیرای تعداد زیادی از زائران دیالیزی عزیز، بصورت پذیرش میهمان بوده که این امر موجب سهولت رفت و آمد و همچنین فرصت بیشتر جهت زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا علیه السلام را برای زائران عزیز فراهم کرده است.

در این درمانگاه ارائه تمام خدمات برای بیمارانی که دارنده دفترچه بیماری های خاص هستند، منوط به دارا بودن اعتبار، کاملا رایگان بوده و همچنین از آنها در این درمانگاه با یک وعده غذای گرم نیز پذیرایی می شود.

بیماران نیازمند به دیالیز در این درمانگاه تنها نیاز است که دفترچه خود و همچنین گواهی عدم ابتلا به بیماری های واگیردار خونی را به همراه داشته باشند تا در کوتاه ترین زمان، پذیرش و مورد دیالیز قرار بگیرند.

در این مرکز امکان انجام دیالیز به صورت گروهی وجود دارد و مراکز دیالیز شهرهای گوناگون می توانند به راحتی تعداد زیادی از بیماران خود را برای سفر به شهر مشهد محیا کرده و نگرانی از انجام دیالیز آنها در این شهر نداشته باشند.

درمانگاه خیریه ال نبی (ص) مشهد، برای بیماران نیازمند چه از لحاظ مادی و چه حرکتی، می تواند به صورت رایگان، وسیله رفت و آمد را فراهم کرده و به راحتی آنها را برای دیالیز پذیرش کند.

در این درمانگاه آقایان و بانوان می توانند به راحتی و بدون هیچ مشکلی مورد دیالیز قرار گیرند.

About the Author

admin