سونوگرافی

بخش سونوگرافی درمانگاه خیریه آل محمد (ص) مفتخر است با ارائه خدمات زیر در خدمت بیماران عزیز باشد:

انجام کلیه سونوگرافی های ساده و تخصصی (رنگی)

سونوگرافی رحم و ضمائم

سونوگرافی حاملگی (بارداری)

سونوگرافی غربالگری مرحله اول (NT)

سونوگرافی غربالگری مرحله دوم (انومالی اسکن)

سونوگرافی کالر داپلر (رنگی)

سونوگرافی بیوفیزیکال پروفایل

سونوگرافی شکم، لگن، کبد و کیسه صفرا

سونوگرافی واژینال و پستان توسط پزشک متخصص خانم انجام رادیوگرافی های ساده و تخصصی (رنگی)، OPG دیجیتال و ماموگرافی

بخش سونوگرافی همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت ۹ صبح الی ۱۰شب فعال می باشد

تلفن تماس و نوبت دهی: ۳۱۹۹۹-۰۵۱ داخلی ۲۲۶

تصویربرداری ، سونوگرافی
تصویربرداری ، سونوگرافی

شرایط و آمادگی لازم قبل از انجام سونوگرافی

غربالگری جنین چیست ؟

تست های غربالگری ،مجموعه ای از بررسی های سونوگرافی و تست های آزمایشگاهی  می باشد که در دوران بارداری در زمان های معین برای تشخیص ناهنجاری های جنین انجام می شود .البته یادآوری می کنیم که با انجام  تست های غربالگری تمام مشکلات کروموزمی جنین را نمی توان تشخیص داد.د نتیجه این غربالگری ها احتمال ابتلای جنین به سندروم های ژنتیکی شایع مانند سندروم داون (تریزومی ۲۱)،‌ سندروم ادوارد (تریزومی ۱۸) و سندروم پاتو (تریزومی ۱۳) را تعیین می کند.

شایع ترین آن تریزومی ۲۱ که به آن سندرم داون (مونگولیسم ) هم گفته می شود می باشد تست های غربالگرى کمک می‌کند تا ریسک ابتلا به این سه سندروم مشخص ‌شود و هم چنین نقص لوله عصبی و ناهنجاری های اصلی در جنین هم با غربالگری قابل تشخیص می باشد . دقت تشخیص تست های غربالگری ۸۰%- ۹۰% است.

غربالگری سه ماهه اول بارداری  :

زمان انجام غربالگری سه ماهه اول برای خانم های باردار  از ۱۱ هفته تا ۱۳ هفته و۶ روز می‌باشد و شامل یک آزمایش خون و یک سونوگرافی برای بررسی ضخامت پشت گردن (سونوگرافی NT ) و وجود استخوان بینی (NB) می‌باشد.

اسکن آنومالی در زنان باردار :اسکن آنومالی در میانه دوران حاملگی بین هقته ۱۸ تا ۲۰ حاملگی انجام می شود سونوگرافیست ، تمامی ارگانهای جنین را معاینه واندازه گیری می کند.این ارگان ها شامل قلب ،کلیه ها،معده ،ستون مهره ها ،دست ها ، پاها ،صورت ، ساختار و شکل سر جنین می باشد .  اندازه گیری محیط اطراف سر (HC) ، اندازه گیری محیط شکم (AC) واندازه گیری استخوان ران (FL) برای تشخیص چگونگی رشد جنین اندازه گیری می شود . حدود ۱۵%  از اسکن ها به یک یا چند دلیل بایستی مجددا تکرار شود. که تکرار اسکن در هفته ۲۳ حاملگی انجام می شود.

سونوگرافی – سونوگرافی ارزان – سونوگرافی ارزان مشهد – بهترین سونوگرافی در مشهد – بهترین سونوگرافی غربالگری در مشهد – سونوگرافی خانم خوب در مشهد – سونوگرافی شبانه روزی مشهد

بهترین سونوگرافی در مشهد – سونوگرافی خوب در مشهد نی نی سایت – سونوگرافی ارزان در مشهد – سونوگرافی خانم در مشهد – سونوگرافی خانم خوب در مشهد – بهترین سونوگرافی غربالگری در مشهد

About the Author

admin